Nový priestor, Bratislava

Máš zájem o umění, kulturu a současný tanec? Baví Tě práce v týmu a chceš se naučit nové věci v oblasti uměleckého managmentu?  Staň se dobrovolníkem!

Publikováno: 2. 3. 2017

Máš zájem o umění, kulturu a současný tanec? Baví Tě práce v týmu a chceš se naučit nové věci v oblasti uměleckého managmentu? Ještě Ti nebylo 30 let a máš trvalé bydliště v Česku? Staň se dobrovolníkem! Vycestuj na rok do Bratislavy, kde působí organizace Novy priestor, zabývající se vzděláváním, výzkumem a tvorbou nového tance a divadla a nabízí místo dobrovolníka. Dobrovolná služba je hrazena z programu Erasmus+ a nástup je možný od 1.5. 2017. V případě zájmu piš na eliska@infarma.info

O Novém prostoru

Nový Priestor je občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre vzdelávanie profesionálov v oblasti súčasného tanca, nového tanca a fyzického divadla, vytvára podmienky na umelecký výskum a tvorbu inovatívnych projektov a diel za účelom progresívneho vývoja v týchto oblastiach.

Víziou Nového Priestoru je vytvoriť inšpiratívny fyzický priestor-sálu, spĺňajúcu parametre zdravej práce umelca na sále. Priestor, ktorý ponúka nové modely aktivít reflektujúce aktuálne potreby profesionálneho rastu umelca/tanečníka,performera,choreografa,učiteľa. Priestor,kde verejnosť má možnosť aktívne zažiť pohyb a kreatívny proces zážitkovou formou. 

Nový Priestor vznikal od roku 2010 ako otvorený priestor pre prelínanie vzdelávania a umeleckého výskumu. Postupne formoval svoje aktivity za neustáleho dialógu s tanečnou obcou - vedúcimi osobnosťami z prostrednia VŠMU, konzervatórii, študentmi, etablovanými umelcami žijúcimi na Slovensku i v zahraničí. Naše aktivity sú odrazom potrieb a podmienok  súčasného tanca na Slovensku. Posúvame tieto hranice smerom k európskym štandardom aj vďaka pravidelným stretnutiam v rámci Visegrad Dance Platform, Antény - siete nezávislých kultúrnych centier, Platformy pre súčasný tanec, SE.S.TA - centra choreografického rozvoja.