Farma v jeskyni zve všechny zájemce na dílnu Fyzická partitura a akce, která se uskuteční 14.-18. června v Centru současného umění DOX. Dílna proběhne pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského. 

10. 5. 2018

 Soubor Farma v jeskyni je známý svojí specifickou prací s výrazem performera, kterou charakterizuje osobní zaangažovanost, ponoření se do tématu, muzikalita a vysoká dynamika. Za 16 let své existence se studio stalo platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořil nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým. Ačkoliv se v každém ze svých dlouhodobých projektů soustředila Farma v jeskyni na výzkum různých výrazových možností, základní osou individuální tvorby zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou.
 
Dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury, zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice účastníka.
Dílna proběhne pod vedením Viliama Dočolomanského, držitele Evropské ceny Nové divadelní reality a členů souboru, kteří vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí (Brazílie, USA, Korea, Španělsko, Německo, Holandsko, Polsko, Slovensko).
 

Dílna je spojena s výběrem performera nebo stážisty pro dlouhodobou spolupráci se souborem.

Termín: 14. - 18. června 2018 

Místo konání: Centrum současného umění DOX, Poupětova 3, Praha 

Účastnický poplatek: 4500 Kč pro české a slovenské zájemce - podpořeno grantem hl. města Praha.
 
Kapacita míst je omezena.
Pro zajištění místa je nutné zaplatit do 12. června zálohu ve výši 2 200 Kč.
 
Registrace: životopis a krátký průvodní dopis (vaše motivace, zkušenosti, ambice..) posílejte na adresu: management@farminthecave.com. Registrace byla prodloužena do 10. června.
 
video: Minh Hieu Nguyen o dílnách Farmy v jeskyni