Intenzivní praktická dílna vedená legendou světového divadla Iben Nagel Rasmussen. Poznejte její jedinečný způsob tréninku performera, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí. Účastníci pražského workshopu se budou pět dní setkávat při tříapůlhodinové praxi, odpoledních videoseminářích a rozpravách s lektorkami Iben Nagel Rasmussen a Elenou Floris.

Publikováno: 23. 5. 2019

Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen si vypracovala jedinečný způsob tréninku performera, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí. Iben je od roku 1966 členkou Odin Teatret, který se pod vedením Eugenia Barby stal fenoménem světového divadla díky komplexnímu přístupu k práci souboru. Existuje už pětapadesát let. Iben Nagel Rasmussen fascinuje jako performerka i osobnost. Již několik let nevyučuje a věnuje se jen uzavřené skupině Bridge of Winds. I proto je DOX poctěn možností nabídnout neopakovatelnou příležitost: zažít výjimečný trénink rozvoje hereckých, tanečních a vokálních možností Bridge of Winds s jeho autorkou. Pětidenní dílnu povede s houslistkou Elenou Floris, také členkou Odin Teatret.

Workshop je pro všechny zájemce, nejen pro studenty divadla/tance nebo pro profesionály. Účastník rozvíjí silnou přítomnost a dynamiku jednání svým pohybem i hlasem v prostoru a objevuje tak svou osobní poetiku. Na práci Bridge of Winds vyrostly už dvě generace divadelních/tanečních tvůrců od Latinské Ameriky přes Evropu po Asii.

Ve cvičeních Bridge of Winds se rozvíjejí rozličné typy energií. Performer generuje jejich tok, tvoří a předává sdělení svou fyzickou i hlasovou akcí, rytmem, prací s prostorem, rekvizitou a textem, a to v kontaktu s ostatními účastníky cvičení. 

Po každodenním tréninku bude osobní konzultace a videoseminář. Dílnu uzavře v pátek 21. 6. od 19 hodin komponovaný večer s Iben: promítání snímku Bridge of Winds, její work demonstration White as Jasmine a diskuse. 

 

INFORMACE V KOSTCE:

Lektorky: Iben Nagel Rasmussen a Elena Floris. Workshop bude veden v anglickém jazyce.

Termín: 17. – 21. 6. 2019, denně 10 – 13.30, následuje pauza na oběd a poté mezi 15 a 17 hodinou konzultace a videoseminář

Kde: DOX+, Praha 7, účastníci mají v termínu konání workshopu volný vstup do Centra současného umění DOX na všechny výstavy

Pro koho: pro herce, tanečníky, hudebníky, performery, studenty dramatických oborů, zájemce o autentický projev bez ohledu na zamýšlené uplatnění. Nejsou nutné předchozí zkušenosti, potřeba je jen zdravé tělo, pohodlné oblečení pro trénink a oblíbený text, který zná účastník zpaměti.

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a krátkého motivačního dopisu (max. 1 800 znaků / 250 slov) na spackova@dox.cz do 31. 5. 2019.

 

Cena: 5 900 Kč / 230 € 

V ceně je 18 hodin tréninku, každé odpoledne možnost konzultace a účast na videosemináři, vstup na závěrečný komponovaný večer, během konání dílny volný vstup do všech prostor Centra současného umění DOX. 

Ubytování: není v ceně, ale rádi vám jej pomůžeme zajistit

 

Další informace s možností registrace najdete na https://www.dox.cz/cs/specialni-programy/vyjimecna-dilna-s-legendou-odin-teatret nebo se prosím obracejte na Lucii Špačkovou, spackova@dox.cz