V diskuzi navazující na multižánrovou inscenaci Commander budeme mluvit o populismu, vyvolávání strachu a nenávisti ve společnosti i etice tvorby politických kampaní s politoložkou Petrou Guasti a odborníkem na politickou komunikaci Karlem Kremlem.

Publikováno: 15. 2. 2023

Datum: 1.3.2023
Čas: 20:40
Místo: Multifunkční sál DOX+

Hosté: politoložka PhDr. Petra Guasti, M.A., Ph.D. a odborník na politickou komunikaci Mgr. Karel Kreml

Politoložka a socioložka PhDr. Petra Guasti, M.A., Ph.D. se ve svém výzkumu zaměřuje na demokracii, populismus a polarizaci společnosti. Působí v Institutu politologických studií na Univerzitě Karlově, v Sociologickém ústavu AV ČR a SIRY, kde vede výzkumnou skupinu Populismus a polarizace. Otázkám demokracie se také věnovala v Ashově centru na Harvardově univerzitě.

Mgr. Karel Kreml je předsedou Klubu politické komunikace a ředitel komunikační agentury Politinkers. Vystudoval politologii na Filozofické fakultě ZČU v Plzni a Fakultě sociálních věd UK v Praze, v minulosti působil jako tiskový mluvčí hnutí Starostové a nezávislí a PR manažer portálu EurActiv.cz.

Diskuzi moderuje Markéta Hrehorová, výzkumnice a členka souboru Farma v jeskyni.

Commander je multižánrová inscenace zkoumající radikalizaci a polarizaci skrze pohybové divadlo s živou hudbou a film s dětskými herci. Dílo pracuje s dialogy převzatými ze skutečných chatů extremistické on-line skupiny, kterou pod profilem Commander vedl třináctiletý chlapec z Estonska. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně tvoří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení. 

Mezinárodní divadelní soubor Farma v jeskyni je v České republice průkopníkem fyzického divadla a autorských inscenací, vycházejících z neprobádaných aktuálních témat se značným společenským dosahem. Noří se do témat, která zpracovává prostřednictvím různorodých uměleckých tvarů a vzdělávacích formátů. Za dvacet let svého působení soubor obdržel mnoho mezinárodních i českých ocenění (např. Evropská cena Nové divadelní reality pro Viliama Dočolomanského či Total Theatre Award, The Grand Prix Golden Laurel Wreath Award, A Fringe First Awards a další). Od roku 2018 působí jako rezidenční soubor Centra současného umění DOX.

  • Vstup na diskuzi je volný při předložení vstupenky na představení Commander z dat 27.2., 28.2. nebo 1.3.Lístky na představení zakoupíte ZDE.
  • Vstup pouze na diskuzi bez představení je 120 Kč, k zakoupení přes portál goout.cz.Jak se prodává strach a nenávist