Farma v jeskyni Vás srdečně zve na první ze tří pohybových workshopů pořádaných v období červenec - říjen 2023 v Centru současného umění DOX.

FYZICKÁ PARTITURA / IMMERSE PERFORMING | 6.-10. července 2023 | Pod vedením uměleckého šéfa Farmy v jeskyni, Viliama Dočolomanského, a našich dlouhodobých členek Hany Varadzinové a Elišky Vavříkové.

Publikováno: 19. 5. 2023

FYZICKÁ PARTITURA / IMMERSE PERFORMING

TERMÍN: 6.-10. července 2023, Centrum současného umění DOX, Praha

 

“Když se díváte na představení Farmy v jeskyni, nevíte, zda sledujete tanec, divadlo nebo koncert. Ale jedna věc je jasná, je to současné performativní umění.” Assen Assenov, ředitel One Dance Week International Festival/ 

Soubor Farma v jeskyni je známý pro svou specifickou metodu práce s výrazem performera. Tu charakterizuje osobní fyzická i mentální angažovanost, muzikalita a vysoká dynamika pohybu. Studio je platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořilo si nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým.

Ve svých dlouhodobých projektech se členové Farmy v jeskyni soustřeďují na výzkum současných společenských témat a na hledání různých scénických výrazových možností. Nicméně základní osou individuální tvorby stále zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou. 

Pětidenní pohybová dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury. Zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice a potřeby účastníka.

Dílna se uskuteční pod vedením tří lektorů/ek: uměleckého šéfa, režiséra a choreografa souboru, Viliama Dočolomanského, a členek souboru, Hany Varadzinové a Elišky Vavříkové, kteří společně vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí.

Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností. V případě velkého zájmu o dílnu budou účastníci vybráni na základě CV/motivačních dopisů.

REGISTRACE

  • *Účastnický poplatek: 5300 Kč / 350 EURO
  • Předběžná registrace vyplněním formuláře: https://forms.gle/E59q2WUTt1hYtWo38
  • Zašlete nám své CV na: info@farminthecave.com
  • Dokončení registrace potvrdíte zaplacením účastnického poplatku v plné výši. Informace k platbě dostanete v potvrzovacím e-mailu po vyplnění formuláře.
  • Do zprávy příjemci platby nezapomeňte vyplnit své jméno.
  • Registrace (vč. zaplacení účastnického poplatku) do 25.6. nebo do naplnění kapacity workshopu
  • Kapacita workshopu je 20 účastníků/ic

*Snížená částka v Kč oproti částce v eurech je způsobena možností nabídnout zvýhodněný účastnický poplatek českým rezidentům díky finanční podpoře MKČR a MHMP.

Workshop organizujeme jako součást nového projektu souboru Farma v jeskyni, Online Hero, podpořeného Fondy EHP 2014-2021, Ministerstvem kultury ČR a Magistrátem hl. města Prahy.

Na tento první pětidenní workshop budou v dalších měsících navazovat workshopy:
29.9.-3.10. | Pětidenní pohybový workshop s performery Farmy v jeskyni: Gioele Coccia a Eliška Vavříková
27.-30.10. | Třídenní pohybový workshop s Kennethem Flakem a Külli Roosna | https://www.roosnaflak.com/about/

Více informací k navazujícím workshopům poskytneme již brzy.

Při absolvování více než jednoho workshopu v roce 2023 máte automaticky na každý další nárok na slevu.