Prezentace edukačních projektů pro učitele*ky, edukátory*ky. Divadelní soubor Farma v jeskyni v rámci speciálního odpoledne otevře otázku, jak lze využít prostředky divadla a pohybu ke vzdělávání mládeže, a zároveň představí své nové edukační projekty Online Hero a Youth in the Cave.

Akce proběhne 29.11. v Centru současného umění DOX

Publikováno: 13. 11. 2023

Workshopy Online Hero studentům středních škol přiblíží téma politického marketingu, zatímco kroužek Youth in the Cave mládeži zpřístupní tvůrčí přístup Farmy v jeskyni. Soubor tyto workshopy a pravidelné lekce mládeži nabídne zdarma díky podpoře Národního plánu obnovy a Nadace ČEZ. Na prezentaci naváže veřejná diskuze: Politika jako divadlo: Jak politici „hrají“ na naše emoce?, která rozvine téma projektu Online Hero a prozkoumá, jak je vztah mezi politiky a jejich voliči podobný tomu mezi herci a diváky.

PROGRAM

29.11. | 16:00-18:00 | Centrum současného umění DOX

16:00 – Divadlo jako vzdělávací médium?
16:30 – Představení edukačního programu Online Hero a inscenace Český hrdina
16:40 – Představení projektu Youth in the Cave
16:50 – Q&A
17:00-18:00 – Diskuze Politika jako divadlo: Jak politici „hrají“ na naše emoce

REGISTRACE NA PROGRAM

Akce je pro všechny zúčastněné zcela zdarma. Pro účast je ale nutná registrace přes tento formulář.

DISKUZE

Diskuze Politika jako divadlo: Jak politici „hrají“ na naše emoce? rozvíjí téma projektu Online Hero a bude zkoumat, jak je vztah mezi politiky a jejich voliči podobný tomu mezi herci a diváky. Představí, jak politický marketing staví na performativnosti a vytváření „show“, jak působí na naše vnitřní touhy i obavy a jak překvapivě velkou roli v tom celém hraje neverbální komunikace.

Hosty a hostkami diskuze budou: odborník na politický marketing Otto Eibl; novinářka reportující o populistech a obchodnících se strachem Ivana Svobodová; a odbornice na řeč těla a non-verbální komunikaci Eva Dvořáková.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Projekt Online Hero je podpořen Fondy EHP 2014-2021, Ministerstvem kultury ČR, hl. městem Praha, Nadací ČEZ a Národním plánem obnovy.

Loga EHP, MKČR, MHMP, ČEZ, NPO