Vedle fyzického divadla, hudby a videoartu se Farma v jeskyni v posledních letech stále více zaměřuje na filmovou tvorbu. Chcete se o našem posunu dozvědět víc? Přijďte za námi 23. listopadu v 19:00 do multifunkčního sálu DOX+. Čeká vás premiéra filmu Efeméry na 4K plátně, oficiální prezentace našeho nejnovějšího projektu Commander, rozhovory s tvůrci projektů, odborníky a dalšími partnery.

Publikováno: 15. 11. 2021

Farma v jeskyni a Centrum současného umění DOX vás zvou na slavnostní premiéru filmu Efeméry a prezentaci nového projektu Commander.
 
EFEMÉRY
Premiéra tanečního filmu reflektujícího téma izolace a odcizení. Režie: Viliam Dočolomanský a Jiří Matoušek, 2020, 20 minut. Z výtahové kabiny páternosteru sledujeme prchavé okamžiky emotivních lidských příběhů, kaleidoskop situací, svět paralelních světů, v nichž jsme spolu a přece každý sám. Snímek byl oceněn Cenou pro nejlepší performery a Cenou diváka na festivalu Idaho Screendance.
 
COMMANDER
Prezentace nově vznikajícího rozsáhlého projektu zaměřeného na téma online radikalizace dětí a mladých lidí. Projekt, jehož součástí bude umělecký film, výstavní instalace, divadelní představení a vzdělávací programy, inspirovalo loňské dopadení 13-letého chlapce z Estonska, který pod skrytou identitou v online prostředí založil a vedl extremistickou skupinu.
 
Během večera promluví Viliam Dočolomanský, režisér a umělecký šéf souboru Farma v jeskyni, Leoš Válka, ředitel a zakladatel Centra současného umění DOX, tvůrci obou projektů a doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, PhD., MBA (ČVUT), odbornice na radikalizaci a extremismus.
 
VSTUP
- základní za 180 Kč
- pro studenty a seniory za 120 Kč
Vstupenky zakoupíte na https://goout.net/.../efemery-premiera+prezentace.../wpjl/