Farma v jeskyni zve k účasti na dílně FYZICKÁ PARTITURA / IMMERSE PERFORMING, která proběhne 14. - 18.10.2022 v Centru současného umění DOX, Praha.

Publikováno: 8. 9. 2022

“Když se díváte na představení Farmy v jeskyni, nevíte, zda sledujete tanec, divadlo nebo koncert. Ale jedna věc je jasná, je to současné performativní umění.”
/Assen Assenov, ředitel One Dance Week International Festival/ 

 

Soubor Farma v jeskyni je známý svou specifickou prací s výrazem performera, kterou charakterizuje osobní angažovanost, ponoření se do tématu, muzikalita a vysoká dynamika. Za 20 let své existence se studio stalo platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořil nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým. Ve svých dlouhodobých projektech se členové Farmy v jeskyni soustřeďují na výzkum současných sociálních témat a hledání různých scénických výrazových možností. Nicméně základní osou individuální tvorby zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou. 

 

Dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury, zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice účastníka. Dílna se uskuteční pod vedením Viliama Dočolomanského, držitele Evropské ceny Nové divadelní reality a členů souboru, kteří vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí. Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností. V případě velkého zájmu o dílnu budou účastníci vybráni na základě CV/motivačních dopisů.

Workshop je spojený s výběrem performera nebo stážisty pro dlouhodobou spolupráci se souborem pro nově připravovaný projekt. 

Účastnický poplatek: 5300 Kč.
Registrujte se na: https://forms.gle/wxxeRDYhcdyRfs5E9 
Registrace do 3.10. 2022 nebo do naplnění kapacity workshopu.