Nový multimediální projekt souboru Farma v jeskyni zpracovává globální fenomén působení dezinformačních kampaní z emotivního a lidského úhlu pohledu. Dosud bylo toto téma řešeno jen skrze algoritmy, data, řeťezové e-maily a další “fakta”, ale dopad na životy jednotlivců i rodin byl ignorován. Soubor chce díky silnému uměleckému zážitku a edukačním programům otevřít diskuzi ve veřejném prostoru i na školách.

Projekt staví na unikátním spojení tzv. performance research a vlastní divadelní tvorby, kde se v široce interdisciplinárním kontextu setkají umělci z různých oblastí (performing arts, výtvarné umění, video design, online kultura) spolu s odborníky. Umělecká i osvětová část projektu vznikají na základě hlubokých rešerší a spolupráce s předními odborníky zabývajícími se tématem dezinformací a polarizace společnosti. Na výzkumné části projektu Farma v jeskyni mimo jiných spolupracuje s norským novinářem a specialistou na extremismus a dezinformace, Øyvindem Strømmenem.


UMĚLECKÁ ČÁST

Umělecká část se skládá z výstavy, krátkého dokumentárního filmu a vrcholem celého projektu bude multimediální pohybová inscenace.

EDUKACE

Edukační část projektu se stává z konference "Pouto mezi politikem a voličem: Kam nás mohou kampaně "svést"?, plánovaných workshopů pro mladistvé a online kampaně.


Podporovatelé

Projekt Online Hero byl podpořen Fondy EHP 2014-2021, Ministerstvem kultury ČR a Magistrátem hl. města Prahy.

 EEA grants_OH     logo Ministerstvo kultury ČR     Logo MHMP čb