Inscenace Český hrdina se zaměřuje na současné a palčivé téma dezinformací a politického marketingu. Pohybová satira se volně inspiruje osobností české novinářky, která k tématu dezinfosvěta přistupuje s empatií a nezdolnou vytrvalostí.
Pohyb, slovo, živá hudba, dynamika, energie, nadsázka. Tvorba Farmy v jeskyni je konkrétnější než tanec a abstraktnější než činohra.
Český hrdina je tu pro ty, kterým to není jedno. Nejen pro liberály. 

Následuje

26. duben

Český hrdina

19:00 - 20:30

27. duben

Český hrdina

19:00 - 20:00

28. duben

Český hrdina

19:00 - 20:00

13. květen

Český hrdina

19:00 - 20:30

14. květen

Český hrdina

19:00 - 20:00

17. červen

Český hrdina

19:00 - 20:00

18. červen

Český hrdina

19:00 - 20:00

Anotace

„Je to takový domotaný svět. Musíš si jít na ty lidi sáhnout, prostě nemůžem si tady jen říkat, že oni jsou chodící dezinformace a zapisovat si to, nebo o tom mudrovat.“

Oni. Vyhýbáme se jim, nechceme v jejich světě žít, střety s nimi dopředu vzdáváme. A navzájem sebou opovrhujeme. 

Ona. Setkává se s těmi, od nichž to schytává. Opakovaně. „Já se musím jít podívat, jak vypadá jejich zahrádka, co oni říkají, jak žijí, protože jinak se jich budu bát a nebudu jim rozumět.“ 

Pohybová satira se volně inspiruje osobností novinářky Ivany Svobodové, jejíž „mise“ ji zavedla až do obýváku důchodce, který chtěl zachránit „naši zemičku“ a stal se tak „prvním českým teroristou“: „To vás zaujme, že někdo pokácí stromy, chce vykolejit vlak, a předstírá, že je muslim.“ 
V Českém hrdinovi se prolíná politické s intimním, veřejné s osobním. Je o poutech, které si jeden vůči druhému vytváříme, jakkoli jsme si cizí. O vztazích ve společnosti názorových střetů; o tom, co všechno jsme ochotni udělat pro svět, ve kterém chceme žít.

Pohyb, slovo, živá hudba, dynamika, energie, nadsázka. Jak jsme u souboru Farma v jeskyni zvyklí, i tato inscenace je konkrétnější než tanec a abstraktnější než činohra. 

Pro vás, kterým to není jedno. Nejen pro liberály. 

Inscenace Český hrdina vznikla v koprodukci s Centrem současného umění DOX a společně s navazujícími edukačními programy je součástí projektu Online Hero, který byl podpořen fondy EHP 2014-2021, Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hl. města Praha, Národním plánem obnovy a Nadací ČEZ.

Vytvořili: Viliam Dočolomanský, Hana Varadzinová, Andrej Štepita, Michaela Králiková, David Králík, Sebastian Jacques, Barbora Ješutová, Markéta Hrehorová, Sodja Lotker, Lucia Škandíková

Režie & choreografie: Viliam Dočolomanský

Asistentky režie a choreografie: Barbora Ješutová, Kamila Mottlová

Dramaturgie: Sodja Lotker, Markéta Hrehorová

Scénografie & kostýmy: Lucia Škandíková

Hudba: Štěpán Janoušek

Zvukový design: Eva Svobodová

Světelný design: Martin Špetlík

Zvuk: Adam Veselý

Světla: Vít Škoda, Lukáš Jíra

Produkce: Eliška Seveldová

Asistentka produkce: Zuzka Borová

Vizuální identita projektu: Patrik Svoboda

Fundraising: Vendula Kodetová, Ania Obolewicz, Anely Jeromin, Ondřej Wald

Poděkování: Erik Bartoš, Lenka Drncová, Hedvika Máchová, Sebastian Jacques, Eliška Vavříková
Účinkují: Hana Varadzinová, Andrej Štepita, Michaela Králiková, Matúš Szegho, David Králík, Štěpán Janoušek, Miloš Klápště

Premiéra

26. 4. 2024

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.