Český hrdina

Český hrdina

Pohyb, živá hudba, dynamika, energie, nadsázka a pár slov. Pohybová satira Český hrdina je o ženě, která se rozhodla setkávat s těmi, jimž nerozumí. Opakovaně se vydává do světa opačných hodnot, kde to schytává.

Inscenace se volně inspiruje kauzami a odvahou novinářky Ivany Svobodové k vytvoření absurdních pohybových charakterů a situací světa, ve kterém musíme žít. 

Její „mise“ ji zavedla až do obýváku důchodce, který chtěl zachránit „naši zemičku“ a stal se tak „prvním českým teroristou“: „To vás zaujme, že někdo pokácí stromy, chce vykolejit vlak, a předstírá, že je muslim.“ 

Taky se pokoušíte pochopit nepochopitelné? 

Pohybová satira Český hrdina je konkrétnější než tanec a abstraktnější než činohra. Vtáhne vás dravým pohybem a strhující živou hudbou. Přináší svěží a satirický pohled na náš svět, ovlivněný dezinformacemi a politickým marketingem. 

Oscilace

Oscilace

Oscilace... Inscenace kolektivu Farmy v jeskyni o prchlivosti každodennosti...

Premiéra 18.12.2023
1. repríza 19.12.2023

Online Hero / Doprovodné programy

Online Hero / Doprovodné programy

V edukační části projektu Online Hero soubor mimo jiné organizuje přednášky, diskuze a workshopy pro širokou veřejnost.

 

Youth in the Cave

Youth in the Cave

Farma v jeskyni skrze program Youth in the Cave zpřístupní mládeži svou renomovanou metodu Immerse Performing, kterou pravidelně vyučuje ve svých workshopech pro profesionály u nás i v zahraničí.
Tento program probíhá pouze v českém jazyce.

Kreativní dílny

Kreativní dílny

Během své více než dvacetileté historie Farma v jeskyni předává způsob práce s tělesným a hudebním výrazem na mezinárodních dílnách, vycházejících ze zkušeností z výzkumu, tréninku a tvorby představení.

COMMANDER / představení

COMMANDER / představení

Jeden večer – dvě umělecké formy. Jedno téma – dva světy. Audiovizuální projekce s dětskými herci – a pohybové divadlo s dospělými performery. On-line radikalizace dětí vs. nedospělé chování společnosti. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně vytvoří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení.

COMMANDER / film

COMMANDER / film

Co kdyby děti mezi sebou mluvily, jako když spolu chatují? A co kdyby jejich dialogy nebyly vymyšlené, ale doslovně převzaté z neonacistických chatů? Film Commander veřejně odhaluje to, co dosud zůstávalo skryté za digitální oponou. Osvětluje kontury světa, ve kterém některé současné děti žijí své druhé životy.

COMMANDER / vzdělávací program

COMMANDER / vzdělávací program

On-line prostředí různými nástroji bojuje o naši pozornost, mimo jiné šířením dezinformací, radikálních ideologií a nesnášenlivosti. Díky anonymitě a snadnému falšování identity je zároveň ideálním prostředím pro manipulaci. Kombinace těchto faktorů dává v internetu extremistickým skupinám do rukou dokonalý nástroj pro „nábor“.

COMMANDER / instalace

COMMANDER / instalace

Instalace Commander je součástí výstavy "Nadějné vyhlídky, dítě v současném českém umění" v Centru současného umění DOX (od 10.11.2021 do 24.4.2022).

Efeméry / film

Efeméry / film

Filmová verze projektu Efeméry.

Efeméry

Efeméry

Nastupte si. Nezastavujeme. Jedeme v tom spolu, ale odděleně. Chvíle, kdy jsme mohli pochopit, ale minuli jsme.

Farma online

Farma online

Nechte nás vstoupit do svého pokoje a pusťte si zajímavá videa z našeho archivu nebo live streaming koncertu hudby z Noci ve městě.

Zůstaňte s námi online. Bez vás nemá smysl to, co děláme

Noc ve městě

Noc ve městě

Noc ve městě představí během jediného večera tři představení oceňovaného mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni: Informátoři, Navždy spolu! a Útočiště.

Visions

Visions

International Performing Arts Meeting

15.6.2019  od 17 hod. 

Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha

Informátoři

Informátoři

Co se skrývá za marketingovým obrazem korporace, jejíž výrobky denně konzumujeme? Touha zjistit, co je „za“ a informovat o tom, vede mladé aktivisty od sbírání skrytých informací přes odhalování zločineckých praktik nadnárodního koncernu až k poznání, že není možné se z vlivu korporace vymanit. S tím, co zjistili, se však zároveň ani nedá pohodlně žít. Jak dál? A „kdo je to“ korporace, proti které vlastně bojují?

Útočiště

Útočiště

Vydávají se na cestu. Ze strachu. Bez záruk. Cesty tří lidí se protnou na útěku. Poutáni k sobě navzájem překonávají území úzkosti, odvahy, selhávání a soucitu. Hledají útočiště ve světě, který o ně nestojí. Když není kam se vrátit, zbývá jen procitnout. 

Navždy spolu!

Navždy spolu!

Fragmenty absurdního vztahu mezi matkou a dcerou se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?

Vyzvání Arché architektury k tanci

Vyzvání Arché architektury k tanci

Slovenská národní galerie architekta Vladimíra Dědečka se stala hlavní inspirací projektu Vyzvání Arché architektury k tanci.

Odtržení

Odtržení

Jsou odtrženi. Od „normální společnosti“, od nutného selhávání v každodenním souboji se „světem tam venku“. Uzavřeni do sebe, (ne)dobrovolně uvězněni ve svých bytech a pokojích, z nichž nevychází měsíce, roky, někdy i celá desetiletí. Jsou jich statisíce. V Japonsku, Brazílii, Skandinávii, v Čechách a v jiných částech světa. Generace v krizi? Nemoc současné společnosti? Hikikomori.

12 let Farmy v jeskyni

12 let Farmy v jeskyni

na vlastní kůži

Přehlídka inscenací a projektů Mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni

Nová scéna Národního divadla, La Fabrika, PONEC – divadlo pro tanec, Experimentální prostor NoD, Centrum současného umění DOX

Intervence

Intervence

Site specific projekt pro festival 4 + 4 dny v pohybu. Prostor bývalého kasina v Pařížské 25 a aktuální společensko - politická situace inspirovaly Farmu v jeskyni ke konceptu a k vytvoření akcí, které si méně nebo více nápadně pohrávají s okolní realitou. 

Cesta

Cesta

Farma v jeskyni dává v tomto komponovaném večeru divákovi možnost nahlédnout nejen do různých kultur, ale i do dění uvnitř souboru v časosběrném horizontu deseti let.

Divadlo

Divadlo

Inscenace Divadlo je hledáním lidské svobody uvnitř společenského systému. Svoboda se však postupně stává jen hrou, divadlem. Pro koho a proč to hrajeme?

Afrobrazilská konference

Afrobrazilská konference

Afrobrazilská konference je divadelní oslavou kultury, která chápe pohyb jako modlitbu a trans jako požehnání.

Do nitra Brazílie

Do nitra Brazílie

Výzkum rytmů a tanečních kroků brazilských otroků a rozličné formy bohaté brazilské kultury jako zdroje vitality a sdílení života.

Festival Farma 2007

Festival Farma 2007

mezinárodní sklizeň čerstvého umění

Mezinárodní Divadelní studio Farma v jeskyni po šesti letech své existence a hostování na několika kontinentech přináší do Prahy tvorbu výjimečných světových umělců, jejichž výraz se pohybuje na hranici divadla a jiného uměleckého žánru.

Čekárna

Čekárna

V inscenaci se střetává paměť a současnost jednoho místa. V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní“ cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví.

Žilina kdysi a teď

Žilina kdysi a teď

Architektura a historie železniční zastávky Žilina - Záriečie, studium slovenského tanga, zkoumání historických a politických vlivů na malý region v 30. letech 20.stol. a v současnosti - nacionalismus tehdy a teď.

 

Sclavi / Emigrantova píseň

Sclavi / Emigrantova píseň

Scénická kompozice vycházející z expedic divadelního studia do vesnic na Východním Slovensku, ze starých rusínských písní, vystěhovaleckých dopisů a příběhu Čapkova Hordubala.

Expedice Východní Slovensko

Expedice Východní Slovensko

Hledání tématu ve vesnicích Východního Slovenska.  Emigrace kdysi a teď - příběhy, dopisy a písně. Zkoumání intonací a melodiky rusínského, šarišského a ukrajinského původu.

Hlasy východu

Hlasy východu

koncert

Tři sbory, tři dirigenti a čtyřicet hlasů na jevišti Švandova divadla.
Unikátní setkání původních interpretů jako např. zpěvačky a herečky Mariany Sadovské, tria Derevjanky a dalších.

Cesta do stanice

Cesta do stanice

Mezinárodní divadelní projekt Cesta do stanice zakončený stejnojmenným představením spojil budovu malé železniční zastávky a 62 účinkujících pocházejících z odlišných kulturních prostředí.

Sonety temné lásky

Sonety temné lásky

Inscenace Sonety temné lásky nahlíží na proměny světa a doby v průběhu jednoho lidského života spektrem básnického vidění a filozofického východiska duende.

Andaluská zkušenost

Andaluská zkušenost

K vytvoření jednorázového projektu s pracovním názvem „Lorca“ byla přizvána skupina mladých herců, kteří pod vedením Viliama Dočolomanského odjeli společně s filmovým štábem J & J Jakubisko Film do Andalusie.