Architektura a historie železniční zastávky Žilina - Záriečie, studium slovenského tanga, zkoumání historických a politických vlivů na malý region v 30. letech 20.stol. a v současnosti - nacionalismus tehdy a teď.

 

Anotace

Architektura místa železniční zastávky Žilina- Záriečie, odkud byli za druhé světové války transportováni slovenští Židé do koncentračních táborů; studium slovenského tanga, jako samostatného hudebního žánru od 30. let až po současnost; projevy nacionalistických politiků současnosti; dobové nacionalistické dokumenty z období První Slovenské republiky.

Setkání s paní Spírovou a paní Adámkovou, ženami, které přežily holocaust.

 

září 2003

Žilina-Záriečie (paměť místa)

 

leden, únor 2006

Žilina-Záriečie (rezidenční zkoušení v budově železniční zastávky)

Žilina, Čadca (setkání s oběťmi holocaustu)

Ružomberok (studium dobových dokumentů)

 

Tvůrčí tým

Výzkum Viliam Dočolomanský, Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Róbert Nižník, Zuzana Pavuková, Nast Marrero García, Marek Godovič, Róbert Blaško

Expedice Žilina Expedice Žilina
Expedice Žilina Expedice Žilina

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.