Hledání tématu ve vesnicích Východního Slovenska.  Emigrace kdysi a teď - příběhy, dopisy a písně. Zkoumání intonací a melodiky rusínského, šarišského a ukrajinského původu.

Anotace

Hledání tématu ve vesnicích Východního Slovenska.  Emigrace kdysi a teď - příběhy, dopisy a písně. Zkoumání intonací a melodiky rusínského, šarišského a ukrajinského původu.  Zvyky, rituály, pověry, tance, liturgické rituály a písně.

Setkání s triem Derevjanky a souborem Poľana, p. Stašákovou, p. Mítnikovou, p. Lazoríkem, prof. Olejníkem, p. Ondrušákovou, manželi Prigancovými a mnoha dalšími...

 

červenec 2003

Prešov, Jarabina, Ruská Volová, Kalná Roztoka, Runina, Ulič Krivé, Krásný Brod, Miroľa, Radvaň nad Laborcom, Miková, Ňagov, Medzilaborce, Kamienka

 

listopad 2003

Jarabina, Krivany, Vernár, Kamienka, Koláčkov, Ňagov, Nový Smokovec, Stará Ľubovňa, Radvaň nad Laborcom

 

duben 2007

Krivany, Kamienka, Jarabina, Miroľa, Ulič Krivé, Radvaň nad Laborcom

 

Tvůrčí tým

Výzkum Viliam Dočolomanský, Róbert Nižník, Matej Matejka, Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Maja Jawor, Barbora Erniholdová, Jun Wan Kim, Cecile da Costa , Anna Petržalková

Expedice Východní Slovensko Expedice Východní Slovensko
Expedice Východní Slovensko Expedice Východní Slovensko

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.