Scénická kompozice vycházející z expedic divadelního studia do vesnic na Východním Slovensku, ze starých rusínských písní, vystěhovaleckých dopisů a příběhu Čapkova Hordubala.

Anotace


Anonymní gastarbeiter se po letech vrací z Ameriky do své vesnice na Slovensku.
Jeho místo je obsazené. Emigrantovi splývají jeho pokusy včlenit se zpátky mezi své „tady“ se vzpomínkami na snahu včlenit se do společenství „tam“. Rozkol mezi neschopností být plně tam, kde je, a „bare life “, který emigrant prožívá, neznamená jen život bez sociálních práv a identity, zredukovaný na materiální potřeby, ale hlavně život bez duše, bez zázemí vztahů.


„Farmě v jeskyni se podařilo vytvořit situaci, o jaké odedávna s nostalgií mluví historikové divadla, připomínající antické divadlo, divadlo Grotowského, divadlo všech těch dob a společenství, jimž byla dopřána jednota vyznávaných hodnot, sdílených po obou stranách rampy..." Malgorzata Jabloňska, Didaskalia 67/68

 

Účinkují: Ivan Jurečka / Robert Nižník, Jun Wan Kim, Cecile da Costa, Hana Varadzinová, Roman Horák, Eliška Vavříková, Anna Gromanová, David Jánský, William Valerián

Délka 55 min

 

Premiéra

Premiéra 3. a 4. března 2005, Švandovo divadlo, Praha

Tvůrčí tým

vytvořili Viliam Dočolomanský, Matej Matejka, Maja Jawor, Robert Nižník, Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Roman Horák

Režie Viliam Dočolomanský

Hudební režie Mariana Sadovska, Viliam Dočolomanský

hudební dramaturgie, aranžmá, harmonizace Viliam Dočolomanský, Mariana Sadovska

Dramaturgie Jana Pilátová

pohybová spolupráce Ivana Dukic

Scéna a kostýmy Barbora Erniholdová

Světelný design Daniel Tesař

Produkce Alena Baňáková

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.