Fragmenty absurdního vztahu mezi matkou a dcerou se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?

Anotace

Inscenaci společně se seniory – neherci – vytvořily performerky Hana Varadzinová a Eliška Vavříková a samy v ní účinkují. Zapojení pražských seniorů bez jakékoli předchozí zkušenosti s profesionální tvorbou souboru fyzického divadla vedlo k vytvoření komunity, v níž  se vytratila mezigenerační propast ignorace a pohrdání, které staří lidé na sklonku svého života často pociťují. Alespoň v hranicích projektu se tak vytvořil model soužití bez diskriminace stáří, která je v dnešní společnosti až příliš běžná.

Navždy spolu! je třetí částí trilogie Noc ve městě, jež je zaměřena na odkrývání aktuálních témat, které společnost odmítá vidět. (První díl trilogie, inscenace Informátoři, měla premiéru v roce 2015; druhý díl, představení Odtržení, v roce 2016). Stejně jako předchozí části trilogie, je i Navždy spolu! mnohovrstevnatou jevištní kompozicí na hranicích žánrů pohybového divadla, videa a dokumentu.

 

Účinkují: Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Marcel Bárta a Helena Šikýřová, Helena Myslivečková, Eva Maříková, Josef Kaiser, Jiří Míček, Miroslav Maruška, Jarmila Šimonová, Jan Ettler, Jiří Šámal, Jindřich Šourek

 Délka: 55 min

Inscenace Navždy spolu! je součástí evropského projektu sociálního a komunitního divadla Caravan Next, částečně financovaného z prostředků programu EU Kreativní Evropa - www.caravanext.eu

 

Premiéra

První uvedení 21. prosince 2016, DOX, Praha
Předpremiéra 29. ledna 2017, DOX, Praha
Premiéra 20., 21. a 22. března 2017, DOX, Praha

Představení můžete zhlédnout 15. a 16. března a 4. a 5. dubna 2022 v sále DOX+, Poupětova 3.  Lístky zakoupíte na https://goout.net/cs/listky/navzdy-spolu/uvhm/

Tvůrčí tým

vytvořili Viliam Dočolomanský, Eliška Vavříková, Hana Varadzinová

Režie, choreografie Viliam Dočolomanský

Asistent režie Juraj Augustin

Asistent choreografie Monika Částková

Hudba Viliam Dočolomanský, Marcel Bárta, Miriam Bayle, Hana Varadzinová

Dramaturgie Sodja Lotker

Návrh scény Viliam Dočolomanský, Lucia Škandíková

Architekt scény Sylvia Dvořáčková

kostýmy Tereza Kopecká

Video Erik Bartoš

Světelný design František Fabián

Zvukový design Eva Hamouzová

Produkce Barbara Tůmová

Asistent produkce Miroslava Kobrtková

Technická spolupráce Filip Rohde

Výroba scény Scenografie s.r.o., Bdoors s.r.o.

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.