Here be lions je součastí Caravan Next - projektu sociálního a komunitního divadla jehož základem je propojování profesionálních umělců s místními komunitami i jednotlivci v síť divadel a kulturních organizací po celé Evropě. Od září 2015 do února 2019 se divadla stanou místem setkání pro občany, kultúrní organizace a umělce ve více než 75 městěch Evropy a v 16 evropských krajinách. 

Program

3.10. // 19:00 - 20:00

NAVŽDY SPOLU! 

Magda a Zuzanka sdílí své malé životy přes telefonické rozhovory. První nemůže být bez druhé, ta druhá je pohlcena jen sama sebou.  Proč spolu vůbec ještě komunikují a co je vlastně spojuje? Fragmenty jejich absurdního vztahu se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?

Po představení bude od 20:00 následovat střetnutí a diskuse s účinkujícími, tvůrci a diváky. 

4.10. // 15:30 - 18:00 

WORKSHOP TRADIČNÍCH TIBETSKÝCH TANCŮ

Téměř každý Tibeťan, který umí chodit, umí i zpívat. A kdykoliv se setkají, tančí. Tanec jako svoboda, kterou jim nikdo nemůže vzít. Tradiční nomádské tance pod vedením tibetského performera Rin Kina.
Workshop je otevřen pro všechny zájemce bez omezení věku a předchozích zkušeností.
Na workshop doporučujeme přezůvky a pohodlné oblečení. Sraz účastníků bude v 15:15 na recepci DOX+ - Poupětova 3. Pro další dotazy pište na info@farminthecave.com nebo volejte na tel. číslo 604 560 534.
 
VSTUPENKY: https://www.dox.cz/cs/specialni-programy/workshop-tradicnich-tibetskych-tancu
 
4.10. // 19:00
 
TIBET NOW! UMĚNÍ V EXILU
 
„Musíme se snažit pojmenovávat naši realitu způsobem, který odráží
naši každodenní zkušenost lidí žijících v okupaci a jako uprchlíci.”
exilový básník Bhuchung D Sonam

Znáte tvorbu současných tibetských básníků? Slyšeli jste už tibetský
rap? Mladá generace tibetských výtvarníků, spisovatelů, fotografů,
tanečníků či filmařů tvoří převážně daleko od svého domova. Stále častěji obracíl svou pozornost k otázce, co znamená být Tibeťan. Hostem diskuze o současném tibetském umění, literatuře a životě v exilu bude Kate Saunders, spisovatelka a mezinárodně uznávaná odbornice na problematiku Tibetu a Číny, která spolupracovala s Farmou v jeskyni na realizaci výzkumu pro představení Útočiště v Londýně.
 
5.10. // 20:30
6.10. // 21:00
 
CESTA 
 

Vzducholoď Gulliver tentokrát poletí na odlehlá místa, kde členové Farmy v jeskyni čerpali inspiraci pro svá představení. Hudba, video a silné obrazy v časosběrném představení uvnitř vzducholodě Gulliver a na střeše DOXu. Ve videoprojekcích se objeví přátelé Farmy v jeskyni z Amazonie, východního Slovenska, Andalusie a severní Brazílie, kteří inspirovali členy souboru svými příběhy, rytmy, tanečními kroky. Skrze písně, fragmenty z představení a videa z cest provede Farma v jeskyni diváky mapou bílých míst, kde se v zapomenutých komunitách předávala zkušenost a poznání, na které už dnes všichni zapomněli.

Účinkují členové souboru společně s neherci seniory, studenty, hudebníky, členy Dismanova rozhlasového dětského sboru a jazzovým virtuosem Marcelem Bártou.

Na „Cestě“ je hypnotizující způsob, jakým Farma v jeskyni převádí specifické emoce a zkušenosti do hudby a tance… do spletitého a zároveň bezprostředního obrazu nespatřených lidí žijících v rychle mizících kulturách“.
                                                                                             J. Fahim, Masress

Koncept a režie: Viliam Dočolomanský

 

CARAVAN NEXT, jehož je tato událost současí je projektem, který zastřešuje Social Community Theatre Centre sídlící v Turíne. Jeho základem je propojování profesionálních umělců s místními komunitami i jednotlivci v síť divadel a kulturních organizací po celé Evropě. 

Od září 2015 do února 2019 se divadla stanou místem setkání pro občany na více 75 místech v Evropě, a také centry uměleckých aktivit, které mají reflektovat z uměleckého i sociálního hlediska výzvy, kterým čelí Evropa ve třetím tisíciletí.

Výsledkem bude více než sto divadelních představení a nekonečné množství nových společenských kontaktů navázaných v evropské síti v rámci fungování komunitních divadel. Projekt je spolufinancován z programu EU Kreativní Evropa. Podrobnější informace jsou k nalezení na stránkách www.caravanext.eu.

"Podpora Evropské Komise tohoto projektu nepředstavuje  souhlas s jeho obsahem, který reflektuje názor tvůrců projektu. Komise není zodpovědná za jakékoliv závěry, které mohou být vyvozeny z obsahu daného projektu."

Logo - Caravan     EU

Podio QR code Caravan NEXT

 

 

 

Dále podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Praha 7 a Nadace Život umělce. 
Činnost Farmy v jeskyni je podporována grantem hl.m. Prahy pro rok 2018 ve výši 2 500 000 Kč.

3.- 6.10. 2018 / Centrum současného umění DOX, Praha 

Tvůrčí tým

Koncept, režie Viliam Dočolomanský

Asistent režie Juraj Augustín

Účinkují a spoluvytvořili Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Cecile Da Costa, Róbert Nižník, Roman Horák, Marcel Bárta, David Jánský, Andrej Lyga, Minh-Hieu Nguyen, Monika Částková, Barbora Ješutová, Ludmila Ješutová, Helena Myslivečková, Januše Schmidová, Eva Maříková, Helena Šikýřová, členové Dismanova rozhlasového dětského souboru a další. V projektu Cesta jsou zhudobněny básne Davida Růžičky

Zvukový design Eva Hamouzová

Produkce Barbara Tůmová, Hana Varadzinová, Miroslava Kobrtková, Lucie Špačková (DOX)

Světelný design František Fabián

Poděkování Půjčovna kabrioletů Praha

Hudba Marcel Bárta

Vedení workshopů Rin Kin

Technická produkce Filip Rohde, Jan Šebek (DOX)

Scéna a kostýmy Farma v jeskyni

Asistent choreografie Monika Částková