Inscenace Divadlo je hledáním lidské svobody uvnitř společenského systému. Svoboda se však postupně stává jen hrou, divadlem. Pro koho a proč to hrajeme?

Anotace

Hra na herce a diváky, která své hráče může přehrát, ale které se nemůžeme nezúčastnit.

Co se stane, když člověk ztratí svoji kulturní identitu a s ní zdroje vitality a smysl života?
Ironicky nazvaná inscenace Divadlo je jako černá mše, která porušuje hranice mezi těmi, kdo se dívají a těmi, kdo se dávají. Divadlo je hledáním lidské svobody uvnitř společenského systému. Svoboda se však postupně stává jen hrou, divadlem. Pro koho a proč to hrajeme?

Divadlo/The Theatre je, krom toho, jak mistrně paroduje naše historizující představy a klišé o commedii dell´arte, alžbětinském, španělském či jakémkoli jiném divadle, dávným a neutuchajícím příběhem člověka, jeho lásky, vášně, žárlivosti, pomsty, smrti a marnosti. Pod nohama tanečníků tak z dupotu jejich kroků ožívají oči dávných afrických Bohů, zaznívá motlitba jejich brazilských potomků stejně jako se probouzejí naše nejniternější myšlenky."  Julie Kočí, Taneční zóna

 

Účinkují: Roman Horák, Anna Kršiaková, Eliška Vavříková, Jun Wan Kim, Cecilia Ventriglia, Minh-Hieu Nguyen, Hana Varadzinová, Karolína Hejnová, Ivan Jurečka, Cecile da Costa, Vít Halška, Adrian Ševeček, Kateřina Eva Lanči, Petr Beránek

Délka: 75 min

 

Premiéra

Premiéra 10. února 2010, Preslova 9, Praha

Tvůrčí tým

vytvořili Viliam Dočolomanský, Roman Horák, Cecile da Costa, Anna Kršiaková, Zuzana Pavuková, Jun Wan Kim, Patricie Poráková, Hana Varadzinová, Róbert Nižník a Miriam Bayle, Vít Halška, Adrian Ševeček, Kateřina Eva Klimešová, David Jánský

Režie Viliam Dočolomanský

koncept, scénická a hudební kompozice Viliam Dočolomanský

Asistent režie Krystyna Mogilnicka, Hana Varadzinová

pohybová spolupráce Ioana Mona Popovici

hudební dramaturgie, aranžmá, harmonizace Hana Varadzinová, Miriam Bayle, Viliam Dočolomanský

Dramaturgie Jana Pilátová

scéna Jana Preková

kostýmy Barbora Erniholdová

Světelný design Pavel Kotlík

Produkce Šárka Pavelková

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.