Farma v jeskyni dává v tomto komponovaném večeru divákovi možnost nahlédnout nejen do různých kultur, ale i do dění uvnitř souboru v časosběrném horizontu deseti let.

Anotace

Cesta dává divákovi možnost nahlédnout nejen do různých kultur, ale i do dění uvnitř souboru . Farma v jeskyni sdílí s divákem své hledání v časosběrném horizontu deseti let: Performeři na jevišti se díky videoprojekcím setkávají s lidmi, kteří jim darovali své příběhy, písně, rytmy a taneční kroky, a stali se součástí jejich života.

„Na „Cestě“ je hypnotizující způsob, jakým Farma v jeskyni převádí specifické emoce a zkušenosti do hudby a tance… do spletitého a zároveň bezprostředního obrazu nespatřených lidí žijících v rychle mizících kulturách“. Joseph Fahim, Masress

 

Účinkují: Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Róbert Nižník, Roman Horák, Anna Kršiaková, Jun Wan Kim, Minh Hieu Nguyen, Zuzana Richterová, Vít Halška/Adrián Ševeček

Délka: 50 min

 

Premiéra

Premiéra 3. a 4. října 2011, Divadlo Ponec, Praha

Tvůrčí tým

vytvořili Viliam Dočolomanský, Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Róbert Nižník, Roman Horák, Anna Kršiaková, Jun Wan Kim, Patricie Poráková, David Jánský

Režie Viliam Dočolomanský

Dramaturgie Viliam Dočolomanský, Hana Varadzinová

Video Jakub Daníček, Luiz Augusto Martins

kostýmy Barbora Erniholdová

Světelný design Michal Kříž

Produkce Farma v jeskyni

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.