Mezinárodní divadelní projekt Cesta do stanice zakončený stejnojmenným představením spojil budovu malé železniční zastávky a 62 účinkujících pocházejících z odlišných kulturních prostředí.

Anotace

Mezinárodní divadelní projekt Cesta do stanice zakončený stejnojmenným představením spojil budovu malé železniční zastávky a 62 účinkujících pocházejících z odlišných kulturních prostředí. Farma v jeskyni a norské divadlo Stela Polaris vytvořily divadelní event, který vznikal v průběhu 3 týdenní dílny. Akce v jednotlivých prostorech v interiéru i exteriéru vycházely z historických faktů o budově zastávky a z jejich atmosféry.
Představení odstartovalo a zároveň symbolicky pokřtilo existenci nového kulturního centra Stanica.


"Tanečníci, pohybové divadlo, ohňové performance, nápaditá hudba, circus - do jedného celku sa počas večera prepojili rozne etnické a kultúrne vplyvy.Tvorcovia v príbehu využili i minulosť objektu, v ktorom žila istá rodina a nedaľeko ktorého bolo počas druhej svetovej vojny predtransportové zhromaždisko Židov. Predstavenie evokujúce Jakubiskove filmy vyvrcholilo na dvore pri stanici, kde sa uskutočnila výpravná svadba dvoch hlavných hrdinov..." Oliver Reh
ák, SME

 

Více informací o centru Stanica: http://www.stanica.sk/

 

Premiéra

 Mezinárodní spektakulární svátek 26. a 27. září 2003 železniční zastávka Žilina-Záriečie

Tvůrčí tým

Vytvořili Farma v jeskyni, Stela Polaris, Stanica Žilina - Záriečie

Koncept a režie Viliam Dočolomanský, Per Spildra Borg

Hudba Miriam Bayle

Kostýmy a výprava Barbora Erniholdová

Produkce Stanica Žilina - Záriečie

Cesta do stanice Cesta do stanice
Cesta do stanice Cesta do stanice

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.