K vytvoření jednorázového projektu s pracovním názvem „Lorca“ byla přizvána skupina mladých herců, kteří pod vedením Viliama Dočolomanského odjeli společně s filmovým štábem J & J Jakubisko Film do Andalusie.

Anotace

Pod vedením režiséra Viliama Dočolomanského se sešla skupina mladých herců, kteří byli přizváni k vytvoření jednorázového projektu s pracovním názvem “Lorca”. Vodítkem expedice v Andalusii byla tvorba F. G. Lorcy, pátrání po skrytých faktech jeho života a kultura, ze které vyrostl. Flamenco, umění toreadora, písně cante jondo, krajina, architektura .

Na cestě po stopách F. G.Lorcy byl soubor doprovázen lorcologem Ianem Gibsonem, důvěrnicí a první čtenářkou Lorcových her Marii de la Mata, kytaristou flamenka Antoniem Fernandézem, toreadory Ninem de Leo a José Morales García, zpěváky z osady v Benalua de Guadix a dalšími …

 

červenec, srpen 2001

Fuente Vaqueros, Valderubio, Aconquia de Ainadaman (Pramen slz), Granada, Sevilla, Jimena de la Frontera, Benalúa de Guadix, Ronda, Puerto del Sol

 

Tvůrčí tým

Výzkum Viliam Dočolomanský, Matej Matejka, Hana Varadzinová, Róbert Nižník, Gabriela Pyšná, Zuzana Rusznáková, Daniel Gája, Genevieve Mcclean, Vendula Prager, Lucia Prokešová, Peter Hirjak

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.