Inscenace Sonety temné lásky nahlíží na proměny světa a doby v průběhu jednoho lidského života spektrem básnického vidění a filozofického východiska duende.

Anotace

 Obrazy intimního světa básníka F. G. Lorcy probíhají ve vzpomínkách a tušeních příštího od nejranějších vzpomínek na orání země, až po předtuchu zavraždění v občanské válce. Svět a doba kolem Lorcova života se proměňuje paralelně s rostoucí touhou po lásce, která se sebou přináší dusivou a zakázanou sexualitu, bolest, frustraci, vzdor a také poznání. Pro inscenaci byla poprvé do češtiny přeložena básnická sbírka F. G. Lorcy - Sonety temné lásky (přel. Marek Říha a Alexandra Berendová).

"Zasáhlo mě to, jak to umí jen divadlo, a i to jen ve svátek: práce byla neviditelná a já se ocitla blízko skutečnosti, která byla dosud za obzorem. Přepadlo mě, co jsem si nepřipouštěla, o čem jsem ani nevěděla, že to nevím - o člověku a jeho trápení. A týkalo se mě to - láska přece není soukromý cit, ale základní životní síla a skladebný princip světa. Bylo mi líto, úzko, jak bezbranní vůči tomu jsme, zvenčí i zevnitř... láskou neseni a krutě ohrožováni zároveň... Bezbranní ano, ale ubozí ne, to nemusíme být. Tak si představuju katarzi.“ Jana Pilátová, Taneční zóna

 

Účinkují: Matej Matejka, Emil Píš, Gabriela Pyšná, Hana Varadzinová, Róbert Nižník, Maja Jawor, Eliška Vavříková, Miriam Bayle, Viliam Dočolomanský

Délka: 55 min

 

Premiéra

Premiéra 12. května 2002,  Palác Akropolis, Praha

Tvůrčí tým

vytvořili Viliam Dočolomanský, Matej Matejka, Emil Píš, Gabriela Pyšná, Zuzana Rusznáková, Hana Varadzinová, Róbert Nižník, Vendula Prager

Koncept, scénář Viliam Dočolomanský

Režie Viliam Dočolomanský

hudební dramaturgie, aranžmá, harmonizace Miriam Bayle

Dramaturgická spolupráce Alexandra Berková, Jitka Martinková

odborná spolupráce Ian Gibson, Daniel Gája

Scéna a kostýmy Jana Preková, Martina Lukešová

Produkce Farma v jeskyni

Sonety temné lásky Sonety temné lásky
Sonety temné lásky Sonety temné lásky

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.