Filmová verze projektu Efeméry.

Anotace

Projekt Efeméry původně vznikal jako živé představení splňující protiepidemická opatření. Z cirkulujících kabin výtahu páternoster měli diváci sledovat paralelně probíhající děje na šesti poschodích Paláce Lucerna. Na poslední chvíli nám však nebylo umožněno projekt realizovat naživo, a tak jsme se rozhodli 45-minutové představení natočit jako film.

Účinkují: Eliška Vavříková, Gioele Coccia, Andrej Štepita, Eleftheria Iliopoulou, Julian Hajduk Brown, Lukas Blaha, Barbora Ješutová, Barbora Nechanická, Monika Částková, Simona Dejmková, Matĕj Petrák, Karolína Grygarová, Kamila Růtová, Jakub Kohout, Eliška Řezníčková, Adéla Garabiková, Julie Kubrychtová, Omar Torrico

 

Projekt podpořili:
Realizováno v rámci projektu 'Sound - Action - Space' - Cross Disciplinary Practices for Contemporary Performers za podpory bilaterálního fondu EHP/NORSKO 2014-2021Za podpory Magistrátu hlavního města Praha, které podpořilo celoroční činnost divadla ve výši 1 700 000 Kč

 
 
          European Solidarity Corps

Premiéra

Předpremiéra 30. a 31. 12. 2020
Premiéra 28. 1. 2021

Tvůrčí tým

Režie Viliam Dočolomanský, Jiří Matoušek

Pomocný režisér Juraj Augustin

Choreografie Viliam Dočolomanský

Asistenti choreografie Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Monika Částková

Kamera Václav Fronk

Asistenti kamery Yuri Dolgovv, Lukáš Kubiček

Střih Karolína Čejková

Výprava Lucia Škandíková

Make-up Kateřina Egemová

Hudba Marcel Bárta

Zvuk Eva Svobodová

Asistent zvuku Jan Matoušek

Světelný design František Fabián

Světlo Marek Střížovský, Šimon Klimt, Šimon Janíček, Lukáš Jíra

Produkce Anely Jeromin

Asistent produkce Helena Musilová

Technická realizace Filip Rohde, Jan Šebek, Tomáš Vondráček

Zapůjčení techniky Bratři s.r.o.

Producent Farma v jeskyni

Koprodukce Centrum současného umění DOX, Palác Lucerna

Poděkování Pavel Prokopius, Tomáš Tichý, Ondřej Kobza a Střecha Lucerny, Romana Lisnerová a Duncan Center, Eva Hajduková Brown a Tray Brown, Andrej Petrovič

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.