Site specific projekt pro festival 4 + 4 dny v pohybu. Prostor bývalého kasina v Pařížské 25 a aktuální společensko - politická situace inspirovaly Farmu v jeskyni ke konceptu a k vytvoření akcí, které si méně nebo více nápadně pohrávají s okolní realitou. 

Anotace

Pár usínajících Asiatů, zpěvačka na kokainu zpívá popové hity národů Evropy. A do prostoru neustále přibývají členové ochranky.
V bývalém kasinu jsou na návštěvníky festivalu nastraženy akce, kterými performeři (členové souboru a více než desítka neherců) vstupují do prostoru. Diváci se mění z pozorovatelů v pozorované, z přihlížejících v samotné aktéry.

Intervence v kasinu sleduje nedivadelní linii tvorby souboru na hranici performance a vizuální instalace, jíž je samotný člověk a akce, ve které se nachází. Dění metaforizuje samotný prostor kasina a odpovídá tak na deprimující společensko-politickou situaci.
Soubor plánuje realizovat obdobné projekty pro galerie a festivaly.

Zahrajete si s námi?/Would you like to play with us?

Osobní strážci byli všude. Pokud jste sledovali, co podnikají ti před vámi, ani jste nepostřehli, že další stojí hned vedle vás.Diváci byli rázem vtaženi mnohem více do dění, a to i proto, že se na chvíli stávali oběťmi jejich chladnokrevné pozornosti … Jejich zásah měl šťávu, byl plný adrenalinu, ale i humorných situací. …Vtipné, promyšlené, působivé a nové zážitky zprostředkující…Farma prostě umí!“ D. Zilvarová, Taneční aktuality

 

Účinkují: H. Varadzinová, Jun Wan Kim, Nguyen Ti, Anatolij Hunanyan, David Hunanyan, Tom Rychtera, Radek Nečásek, Ondřej Tylšar, Michal Benda, Ondřej Novotný, Honza Wardach, Marek Kaňka, Vojtěch Sláma, Lukáš Kossek, Pavol Mayer Čajka, Jakub Krejča

 

Premiéra

3.11. 2012, bývalé kasino Pařížská 25, Praha

Tvůrčí tým

Koncept a režie Viliam Dočolomanský

Produkce a kostýmy Anna Solilová

Hudba Ollgoy a V. Dočolomanský

Zvukový design Ollgoy

Poděkování Sodja Lotker, Patrik Sedlák, Právnická fakulta UK v Praze, Hotel Intercontinental a Adam Švejda

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.