Navždy spolu!

Navždy spolu!

Magda a Zuzanka sdílí své malé životy přes telefonické rozhovory. První nemůže být bez druhé, ta druhá je pohlcena jen sama sebou. Proč spolu vůbec ještě komunikují a co je vlastně spojuje? Fragmenty jejich absurdního vztahu se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?

Odtržení

Odtržení

Jsou odtrženi. Od „normální společnosti“, od nutného selhávání v každodenním souboji se „světem tam venku“. Uzavřeni do sebe, (ne)dobrovolně uvězněni ve svých bytech a pokojích, z nichž nevychází měsíce, roky, někdy i celá desetiletí. Jsou jich statisíce. V Japonsku, Brazílii, Skandinávii, v Čechách a v jiných částech světa. Generace v krizi? Nemoc současné společnosti? Hikikomori.

Informátoři

Informátoři

Co se skrývá za marketingovým obrazem korporace, jejíž výrobky denně konzumujeme? Touha zjistit, co je „za“ a informovat o tom, vede mladé aktivisty od sbírání skrytých informací přes odhalování zločineckých praktik nadnárodního koncernu až k poznání, že není možné se z vlivu korporace vymanit. S tím, co zjistili, se však zároveň ani nedá pohodlně žít. Jak dál? A „kdo je to“ korporace, proti které vlastně bojují?

Divadlo

Divadlo

Inscenace Divadlo je hledáním lidské svobody uvnitř společenského systému. Svoboda se však postupně stává jen hrou, divadlem. Pro koho a proč to hrajeme?

Sclavi / Emigrantova píseň

Sclavi / Emigrantova píseň

Scénická kompozice vycházející z expedic divadelního studia do vesnic na Východním Slovensku, ze starých rusínských písní, vystěhovaleckých dopisů a příběhu Čapkova Hordubala.

12 let Farmy v jeskyni

12 let Farmy v jeskyni

na vlastní kůži

Přehlídka inscenací a projektů Mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni

Nová scéna Národního divadla, La Fabrika, PONEC – divadlo pro tanec, Experimentální prostor NoD, Centrum současného umění DOX

Čekárna

Čekárna

V inscenaci se střetává paměť a současnost jednoho místa. V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní“ cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví.

Intervence

Intervence

Site specific projekt pro festival 4 + 4 dny v pohybu. Prostor bývalého kasina v Pařížské 25 a aktuální společensko - politická situace inspirovaly Farmu v jeskyni ke konceptu a k vytvoření akcí, které si méně nebo více nápadně pohrávají s okolní realitou. 

Cesta

Cesta

Farma v jeskyni dává v tomto komponovaném večeru divákovi možnost nahlédnout nejen do různých kultur, ale i do dění uvnitř souboru v časosběrném horizontu deseti let.

Cesta do stanice

Cesta do stanice

Mezinárodní divadelní projekt Cesta do stanice zakončený stejnojmenným představením spojil budovu malé železniční zastávky a 62 účinkujících pocházejících z odlišných kulturních prostředí.

Sonety temné lásky

Sonety temné lásky

Inscenace Sonety temné lásky nahlíží na proměny světa a doby v průběhu jednoho lidského života spektrem básnického vidění a filozofického východiska duende.

Andaluská zkušenost

Andaluská zkušenost

K vytvoření jednorázového projektu s pracovním názvem „Lorca“ byla přizvána skupina mladých herců, kteří pod vedením Viliama Dočolomanského odjeli společně s filmovým štábem J & J Jakubisko Film do Andalusie.

Dílny a „Akce“

Dílny a „Akce“

Během své více než desetileté historie Farma v jeskyni předává způsob práce s tělesným a hudebním výrazem na mezinárodních dílnách, vycházejících ze zkušeností z výzkumu, tréninku a tvorby představení. Vybrané dílny jsou zakončeny veřejnou prezentací – „Akcí“. 

Afrobrazilská konference

Afrobrazilská konference

Afrobrazilská konference je divadelní oslavou kultury, která chápe pohyb jako modlitbu a trans jako požehnání.

Do nitra Brazílie

Do nitra Brazílie

Výzkum rytmů a tanečních kroků brazilských otroků a rozličné formy bohaté brazilské kultury jako zdroje vitality a sdílení života.

Expedice Východní Slovensko

Expedice Východní Slovensko

Hledání tématu ve vesnicích Východního Slovenska.  Emigrace kdysi a teď - příběhy, dopisy a písně. Zkoumání intonací a melodiky rusínského, šarišského a ukrajinského původu.

 

Hlasy východu

Hlasy východu

koncert

Tři sbory, tři dirigenti a čtyřicet hlasů na jevišti Švandova divadla.
Unikátní setkání původních interpretů jako např. zpěvačky a herečky Mariany Sadovské, tria Derevjanky a dalších.

Žilina kdysi a teď

Žilina kdysi a teď

Architektura a historie železniční zastávky Žilina - Záriečie, studium slovenského tanga, zkoumání historických a politických vlivů na malý region v 30. letech 20.stol. a v současnosti - nacionalismus tehdy a teď.

 

Festival Farma 2007

Festival Farma 2007

mezinárodní sklizeň čerstvého umění

Mezinárodní Divadelní studio Farma v jeskyni po šesti letech své existence a hostování na několika kontinentech přináší do Prahy tvorbu výjimečných světových umělců, jejichž výraz se pohybuje na hranici divadla a jiného uměleckého žánru.