Noc ve městě

Noc ve městě

Noc ve městě představí během jediného večera tři představení oceňovaného mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni: Informátoři, Navždy spolu! a Útočiště.

Visions

Visions

International Performing Arts Meeting

15.6.2019  od 17 hod. 

Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha

Útočiště

Útočiště

Vydávají se na cestu. Ze strachu. Bez záruk. Cesty tří lidí se protnou na útěku. Poutáni k sobě navzájem překonávají území úzkosti, odvahy, selhávání a soucitu. Hledají útočiště ve světě, který o ně nestojí. Když není kam se vrátit, zbývá jen procitnout. 

Navždy spolu!

Navždy spolu!

Magda a Zuzanka sdílí své malé životy přes telefonické rozhovory. První nemůže být bez druhé, ta druhá je pohlcena jen sama sebou. Proč spolu vůbec ještě komunikují a co je vlastně spojuje? Fragmenty jejich absurdního vztahu se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?

Odtržení

Odtržení

Jsou odtrženi. Od „normální společnosti“, od nutného selhávání v každodenním souboji se „světem tam venku“. Uzavřeni do sebe, (ne)dobrovolně uvězněni ve svých bytech a pokojích, z nichž nevychází měsíce, roky, někdy i celá desetiletí. Jsou jich statisíce. V Japonsku, Brazílii, Skandinávii, v Čechách a v jiných částech světa. Generace v krizi? Nemoc současné společnosti? Hikikomori.

Informátoři

Informátoři

Co se skrývá za marketingovým obrazem korporace, jejíž výrobky denně konzumujeme? Touha zjistit, co je „za“ a informovat o tom, vede mladé aktivisty od sbírání skrytých informací přes odhalování zločineckých praktik nadnárodního koncernu až k poznání, že není možné se z vlivu korporace vymanit. S tím, co zjistili, se však zároveň ani nedá pohodlně žít. Jak dál? A „kdo je to“ korporace, proti které vlastně bojují?

Vyzvání Arché architektury do tance

Vyzvání Arché architektury do tance

Slovenská národní galerie architekta Vladimíra Dědečka se stala hlavní inspirací projektu Vyzvání Arché architektury do tance.

Divadlo

Divadlo

Inscenace Divadlo je hledáním lidské svobody uvnitř společenského systému. Svoboda se však postupně stává jen hrou, divadlem. Pro koho a proč to hrajeme?

Sclavi / Emigrantova píseň

Sclavi / Emigrantova píseň

Scénická kompozice vycházející z expedic divadelního studia do vesnic na Východním Slovensku, ze starých rusínských písní, vystěhovaleckých dopisů a příběhu Čapkova Hordubala.

12 let Farmy v jeskyni

12 let Farmy v jeskyni

na vlastní kůži

Přehlídka inscenací a projektů Mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni

Nová scéna Národního divadla, La Fabrika, PONEC – divadlo pro tanec, Experimentální prostor NoD, Centrum současného umění DOX

Čekárna

Čekárna

V inscenaci se střetává paměť a současnost jednoho místa. V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní“ cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví.

Intervence

Intervence

Site specific projekt pro festival 4 + 4 dny v pohybu. Prostor bývalého kasina v Pařížské 25 a aktuální společensko - politická situace inspirovaly Farmu v jeskyni ke konceptu a k vytvoření akcí, které si méně nebo více nápadně pohrávají s okolní realitou. 

Cesta

Cesta

Farma v jeskyni dává v tomto komponovaném večeru divákovi možnost nahlédnout nejen do různých kultur, ale i do dění uvnitř souboru v časosběrném horizontu deseti let.

Cesta do stanice

Cesta do stanice

Mezinárodní divadelní projekt Cesta do stanice zakončený stejnojmenným představením spojil budovu malé železniční zastávky a 62 účinkujících pocházejících z odlišných kulturních prostředí.

Sonety temné lásky

Sonety temné lásky

Inscenace Sonety temné lásky nahlíží na proměny světa a doby v průběhu jednoho lidského života spektrem básnického vidění a filozofického východiska duende.

Andaluská zkušenost

Andaluská zkušenost

K vytvoření jednorázového projektu s pracovním názvem „Lorca“ byla přizvána skupina mladých herců, kteří pod vedením Viliama Dočolomanského odjeli společně s filmovým štábem J & J Jakubisko Film do Andalusie.

Dílny a „Akce“

Dílny a „Akce“

Během své více než patnáctileté historie Farma v jeskyni předává způsob práce s tělesným a hudebním výrazem na mezinárodních dílnách, vycházejících ze zkušeností z výzkumu, tréninku a tvorby představení. Vybrané dílny jsou zakončeny veřejnou prezentací – „Akcí“. 

Afrobrazilská konference

Afrobrazilská konference

Afrobrazilská konference je divadelní oslavou kultury, která chápe pohyb jako modlitbu a trans jako požehnání.

Do nitra Brazílie

Do nitra Brazílie

Výzkum rytmů a tanečních kroků brazilských otroků a rozličné formy bohaté brazilské kultury jako zdroje vitality a sdílení života.

Expedice Východní Slovensko

Expedice Východní Slovensko

Hledání tématu ve vesnicích Východního Slovenska.  Emigrace kdysi a teď - příběhy, dopisy a písně. Zkoumání intonací a melodiky rusínského, šarišského a ukrajinského původu.

 

Hlasy východu

Hlasy východu

koncert

Tři sbory, tři dirigenti a čtyřicet hlasů na jevišti Švandova divadla.
Unikátní setkání původních interpretů jako např. zpěvačky a herečky Mariany Sadovské, tria Derevjanky a dalších.

Žilina kdysi a teď

Žilina kdysi a teď

Architektura a historie železniční zastávky Žilina - Záriečie, studium slovenského tanga, zkoumání historických a politických vlivů na malý region v 30. letech 20.stol. a v současnosti - nacionalismus tehdy a teď.

 

Festival Farma 2007

Festival Farma 2007

mezinárodní sklizeň čerstvého umění

Mezinárodní Divadelní studio Farma v jeskyni po šesti letech své existence a hostování na několika kontinentech přináší do Prahy tvorbu výjimečných světových umělců, jejichž výraz se pohybuje na hranici divadla a jiného uměleckého žánru.