Scénická kompozice Odtržení vyrůstá ze zkoumání tohoto fenoménu. Pohybuje se na hranici mezi instalací, dokumentárním a fyzickým divadlem. Kombinuje akci, video a text s živou hudbou.

Anotace

Jsme součástí Evropského hlavního města kultury

Členové Farmy v jeskyni se setkávali a inspirovali mladými lidmi z Tokia, Česka a Skandinávie, kteří žijí uprostřed města v izolaci svého pokoje. Jedná se zpravidla o hypersenzitivni jedince, kteří se nedokážou vrátit do zaměstnání nebo do školy, přestože chtějí. Nejsou schopni žít ve společnosti a „obstát“ v systému. Tento jev, označovaný jako hikikomori (z japonštiny „odtrhnuvší se“), byl poprvé rozpoznán v Japonsku, ale objevuje se čím dál víc v různých zemích celého světa a dosud ho odborníci nedokážou úplně vysvětlit. Někdy se o něm hovoří jako o ‚nemoci současné společnosti‘. Scénická kompozice Odtržení vyrůstá ze zkoumání tohoto fenoménu. Pohybuje se na hranici mezi instalací, dokumentárním a fyzickým divadlem. Kombinuje akci, video a text s živou hudbou. Inscenace je součásti projektu Noc ve městě, jehož cílem je zkoumání nepohodlných témat současnosti, což je aktuální linie tvorby souboru Farma v jeskyni.

Tvůrčí tým

Výzkum: Viliam Dočolomanský, Šimon Peták, Minh Hieu Nguyen, Eva Hamouzová, Jun Muramatsu, Jun-Wan Kim
Koncept: Lucia Škandíková, Viliam Dočolomanský
Režie, choreografie: Viliam Dočolomanský
Asistent režie: Šimon Peták
Choreografická a pohybová asistence: Agnija Šeiko, Monika Částková
Účinkují: Minh Hieu Nguyen, Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Anna Gromanová, Monika Částková a Petr Uvira
Hudba: Viliam Dočolomanský,  Jan Burian, Petr Uvira
Scéna a kostýmy: Lucia Škandíková
Video: Erik Bartoš
Světelný design: Pavel Kotlík
Zvukový design: Eva Hamouzová
Dramaturgie a dramaturgická spolupráce: Karel František Tománek, Sodja Lotker
Produkce: Jan Valter, Dana Račková
Technická produkce: Zdena Rudolfová
Asistenti produkce: Šimon Peták, Karolina Zajdel, Veronika Dúbravová,  Zdena Rudolfová
Výroba scény: Centrum současného umění DOX

Zvláštní poděkování: Jana Pilátová

Koproducenti inscenace:
Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015
Centrum současného umění DOX

Podpora:
Hlavní město Praha, Norden – Nordic Culture Point, Plzeňský kraj,  Magistrát města Plzně, Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015, Eu – Japan Fest Japan Committee, Caravan Next. Feed the Future. Art Moving Cities EU project, Státní fond pro kulturu, Ministerstvo kultury ČR, EEA (Iniciativa „Rozšíření projektu Skvělý nový svět o disciplinu pohybového antropologického divadla“ byla podpořena grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.)

Inscenace Odtržení / Disconnected je součástí projektu Farmy v jeskyni Noc ve městě.

Farma v jeskyni je podporována grantem Hlavního města Prahy ve výši
2 200 000 KČ v roce 2015.

Informace o premiéře

První uvedení (verze DEPO) 16. a 17. 12. 2015 Plzeň, DEPO2015

Předpremiéra (verze DOX) 21. 12. 2015 DOX premiéra 23.1. | reprízy 24. a 25.1., 14. a 15.3.2016, Centrum současného umění DOX, Praha

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standartně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farmavjeskyni.info

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.