Afrobrazilská konference je divadelní oslavou kultury, která chápe pohyb jako modlitbu a trans jako požehnání.

Anotace

Afrobrazilské rytmy a tance jsou původně voláním otroků po svobodě a síle života, kterou přináší spojení s africkými bohy.
Mezinárodní projekt Afrobrazilská konference je divadelní oslavou kultury, která chápe pohyb jako modlitbu a trans jako požehnání.

Dílny, přednášky, diskuze, premiérová prezentace Work Demo Celebration.

S Brazílií je to pokaždé jako poprvé. Umí uchvátit. Opojit. Omámit. Je neskutečně barvitá, teatrální, angažuje všechny smysly a hraje na celém rejstříku emocí. Burcuje život skrze kontrasty a protiklady. S vrcholným zážitkem intenzity života, karnevalem, se v Brazílii vždycky pojí nedefinovatelná nostalgie, která je stínem onoho světa, závanem smrti.“ Leszek Kolankiewicz, Samba s bohy

 

Přednášející:

Augusto Omolu (tanečník a kněz kandomble, BR)
Jan Ferslev (herec a hudebník Odin Teatret, DNK)
Kleber da Paixao (mistr perkusí, BR)
Leszek Kolankiewicz (divadelní antropolog, PL)
Eva Stehlíková
(teatroložka, ČR)

 

Premiéra

6. - 11. prosince 2008, Prostor Preslova 9, Praha

Tvůrčí tým

Koncept a organizace projektu Farma v jeskyni

Afrobrazilská konference Afrobrazilská konference
Afrobrazilská konference Afrobrazilská konference

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.