Farma v jeskyni hledá lektory pro svůj edukační program Online Hero, který má za cíl přiblížit studentům a studentkám středních škol politický marketing z různých úhlů skrze interaktivní divadelně-herecké prostředky.

Publikováno: 14. 1. 2024

 

Program Online Hero přibližuje studentům a studentkám středních škol politický marketing z různých úhlů skrze interaktivní divadelně-herecké prostředky. Součástí programu jsou dva navazující workshopy (jeden o politickém marketingu a druhý o neverbálním projevu politiků) a návštěva inscenace Český hrdina. V připravované inscenaci soubor zpracovává příběh „prvního českého teroristy“, který se v roce 2017 v důsledku dezinformační předvolební kampaně pokusil vykolejit dva vlaky.

Mezinárodní divadelní soubor Farma v jeskyni je v České republice průkopníkem fyzického divadla a autorských inscenací vycházejících z neprobádaných aktuálních témat, jejichž dopadu se nevyhneme, ale přesto je ještě plně nevnímáme. Soubor proto ve svých edukačních programech kombinuje prostředky zážitkového vzdělávání, divadla a pohybu. Farma v jeskyni je rezidenčním souborem Centra současného umění DOX, kde také realizuje své edukační programy. 

 

Koho hledáme?

Každý workshop by měla lektorovat dvojce složená ze studenta*ky marketingu a studenta*ky dramatické výchovy. Hledáme proto vysokoškolské studenty nebo čerstvé absolventy oborů:

  • dramatická výchova, volnočasové vzdělávání nebo podobných oborů zaměřené na vzdělávání mladistvých
  • politický marketing, marketing nebo politologie, se zájmem o předávání svých znalostí formou kreativního učení

 

Podmínky:

  • časovou flexibilitu v období březen-květen 2024 (Termíny workshopů budou stanoveny dle domluvy a časových možností lektorů. Ideálně by každý lektor měl odučit cca 5 dvouhodinových workshopů za měsíc.
  • zájem učit, zkušenost s lektorováním je výhodou, ale ne podmínkou
  • zájem o umění/divadlo 

 

Co nabízíme?

  • honořář 1500 Kč za dvouhodinový workshop
  • zkušenost s lektorováním a vývojem edukačních programů
  • lístek na představení Český hrdina zdarma a zlevněné vstupné na další inscenace souboru Farma v jeskyni
  • práci v inspirativních prostorech Centra současného umění DOX

 

Zájemce o lektorování bychom rádi pozvali na pilotování jednoho z workshopů, které se uskuteční 31. ledna 2024 od 8:30 do 11:30 na zkušebně souboru Farma v jeskyni v Centru DOX (Poupětova 3, Praha 7).

 

V případě zájmu pošlete své CV a krátký motivační dopis na marketa@farminthecave.com nejpozději do 28. ledna 2024. Do předmětu uveďte LEKTOROVÁNÍ a v emailu nás prosím informujte, zda-li byste se mohli účastnit pilotování 31. ledna.

 

Kontaktní osoba: Markéta Hrehorová, +420 774 703 768, marketa@farminthecave.com

 

Edukační program Online Hero vzniká za podpory:Loga_NPO+čez