Sound - Action - Space / Cross - Disciplinary Practises for Contemporary Performers /

 

Projekt "’Sound - Action - Space' - Cross Disciplinary Practices for Contemporary Performer” představuje výstup intenzivní výměny mezi taneční dvojicí Külli Roosna (Est/N) a Kenneth Flak (N), souborem Farma v jeskyni, Centrem pro současné umění DOX a umělci / lektory a studenty. Projekt má za cíl inspirovat další rozvoj tvorby performerů nezávisle na limitech konvenčních divadelních očekávání.

Zvuk, akce, prostor. 3 vedoucí lektoři, 9 performerů a 10 pozorovatelů. Trénink a přenos tvůrčích praktik, představení a dialog a evaluace.

Projekt vznikl za podpory Fondu EHP a Norska 2014 - 2021 Fond pro bilaterální vztahy.

              

 

TRÉNINK A PŘENOS TVŮRČÍCH PRAKTIK

 Farma v jeskyni
Farma v jeskyni pracovala s účastníky projektu jak ve zkušebně Centra současného umění DOX, tak ve specifickém prostoru paláce Lucerna
 

Norský partner projektu: Roosna & Flak

Reagující tělo v citlivém prostředí a s citlivým zvukem. Tak by se dala shrnout choreografická, taneční i výzkumná praxe dvojice Roosna & Flak. Külli Roosna (EST/NOR) a Kenneth Flak (NOR) pracují s kombinací pohybu a digitálních technologií a zkoumají tak lidskou zkušenost napříč vrstvami propojených realit. K těmto účelům  Roosna & Flak používají pohybové senzory MiniBee, které umožňují performerům ovlivňovat zvuk i světlo v reálném čase.

Původně plánovanou součástí projektu byl workshop Roosna & Flak s účastníky projektu. Kvůli pandemické situaci se nemohla dílna uskutečnit živě v Praze, ale komunikace probíhala online.  Roosna & Flak vytvořili pro tento projekt videa, která můžete shlédnout zde: 

Roosna & Flak: Retrospektiva, kde mapují svou dosavadní činnost    https://vimeo.com/488570756

Roosna & Flak: Sound Action Space, kde artikulují specifika své tvorby v intencích tématu zvuk - akce - prostor    https://vimeo.com/489414683

PŘEDSTAVENÍ

Veřejná prezentace projektu se připravovala ve specifickém prostoru paláce Lucerna - představení Efeméry https://farminthecave.com/projekty/31-efemery/

Kvůli pandemické situaci bylo představení převedeno do filmové podoby, předpremiéru filmu bylo možné shlédnout 30. a 31. 12. 2020 na facebookovém profilu Farmy v jeskyni.
https://farminthecave.com/projekty/32-efemery-film/

Premiéra filmu Efeméry se uskuteční 28. 1. 2020.

 

                    

DIALOG A EVALUACE

Původně plánované živé setkání se přesunulo do online prostředí a mohla se jej zúčastnit i široká veřejnost prostřednictvím live streamu na facebookovém profilu Farmy v jeskyni. Přenos se vysílal 14.12. 2020.
Lektoři Külli Roosna, Kenneth Flak a Vilam Dočolomanský vedli dialog s performery a studenty o možnostech propojení pohybu a moderních technologií včetně ukázek práce.