Farma v jeskyni zve k účasti na dílně FYZICKÁ PARTITURA / IMMERSE PERFORMING, která se uskuteční 7.- 11. 12. v prostorách DOX - Centrum současného umění v Praze pod vedením Viliama Dočolomanského a členů souboru.

Publikováno: 8. 10. 2019

7. - 11. 12. 2019, Centrum současného umění DOX, Praha 

“Když se díváte na představení Farmy v jeskyni, nevíte, zda sledujete tanec, divadlo nebo koncert. Ale jedna věc je jasná, je to současné performativní umění.” /Assen Assenov, ředitel One Dance Week International Festival/

Soubor Farma v jeskyni je známý svou specifickou prací s výrazem performera, kterou charakterizuje osobní angažovanost, ponoření se do tématu, muzikalita a vysoká dynamika. Za 17 let své existence se studio stalo platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořil nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým.

Ve svých dlouhodobých projektech se členové Farmy v jeskyni soustřeďují na výzkum současných sociálních témat a hledání různých scénických výrazových možností. Nicméně základní osou individuální tvorby zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou.

Dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury, zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice účastníka.
Dílna se uskuteční pod vedením Viliama Dočolomanského, držitele Evropské ceny Nové divadelní reality a členů souboru, kteří vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí (Brazílie, USA, Korea, Španělsko, Německo, Holandsko, Polsko, Slovensko).

Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností. V případě velkého zájmu o dílnu budou účastníci vybráni na základě CV/motivačních dopisů.

Workshop je spojený s výběrem performera nebo stážisty pro dlouhodobou spolupráci se souborem.

Místo konání: Centrum současného umění DOX, Poupětova 3, Praha

Účastnický poplatek: 4500 Kč pro české a slovenské zájemce - podpořeno grantem hl. města Praha. 

Kapacita míst je omezena. 

 

Pro zajištění místa je nutné uhradit zálohu ve výši 2 200 Kč   

na účet pro platby v CZK:   116758083/0300

Účet pro platby v EUR : CZ3603000000000259627312, BIC (SWIFT) CEKOCZPP

 

Zaregistrujte se zde: formulář 

Registrace se uzavírá 22. 11. 2019 nebo po naplnění kapacity workshopu 

 

Kontakt: andrea@farminthecave.com

Více informací o tvorbě Farmy v jeskyni na: https://farminthecave.com/projekty/ 

Facebookový event zde