mezinárodní sklizeň čerstvého umění

Mezinárodní Divadelní studio Farma v jeskyni po šesti letech své existence a hostování na několika kontinentech přináší do Prahy tvorbu výjimečných světových umělců, jejichž výraz se pohybuje na hranici divadla a jiného uměleckého žánru.

Anotace


mezinárodní sklizeň čerstvého umění

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni po šesti letech své existence a hostování na několika kontinentech přináší do Prahy tvorbu výjimečných světových umělců, jejichž výraz se pohybuje na hranici divadla a jiného uměleckého žánru.
Festival se koná v rámci projektu "Hledání odkazu - Search for Message", podpořeného grantem Evropské unie Culture 2000.

Záštitu festivalu propůjčili pánové Václav Havel, Pavel Bém a Eugenio Barba

"Všechna představení byla vyprodaná, plná diváků lačných současného i legendami obestřeného antropologického, etnografického a fyzického divadla…. S takovým velkorysým, současnými trendy poučeným a umělecky kvalitním festivalem se v tomto divadelním oboru česká veřejnost ještě nesetkala. .. Festivalem Farma 2007 se začala nová epocha českého pohybového divadla."  Vladimír Hulec, Divadelní noviny

 

Účinkující:

Dulsori (rituální bubeníci, Jižní Korea)
Farma v jeskyni (fyzické divadlo, Česká republika)
Mariana Sadovska (worldmusic koncert/vokální představení, Ukrajina, Německo)
Charlotta Öfverholm / Jus De La Vie (tanec/fyzické divadlo, Švédsko)
Odin Teatret (skandinavská divadelní laboratoř, Dánsko)
Javier Cura, Leilani Weis (tango-contact, Argentina, Chile)

Dílny a přednášky:

Mariana Sadovska - Polyfonický zpěv z Ukrajiny
Dulsori –“Jang-dan” a “So-ri“ - Korejské rytmy
Javier Cura - Kontaktní improvizace
Leszek Kolankiewicz - Výraz, který překračuje hranice žánrů

 

Premiéra

27. - 31. květen 2007, Švandovo divadlo, Prostor Preslova 9 a okolí Prahy 5

Tvůrčí tým

Koncept a organizace projektu Farma v jeskyni

Pro promotéry

Farma v jeskyni pro svá představení standardně požaduje prostor s dobrou akustikou a podmínkou absolutního ticha během produkce. Obvykle se jedná o blackbox nebo site specific s minimálními rozměry hracího prostoru 10 x 10 metrů a s výškou 6 metrů.
Nejpozdeji půl roku před samotným představením se na místě uskuteční technická přípravná návštěva 2 - 4 členného štábu Farmy v jeskyni.

Maximální počet diváků se při jednotlivých inscenacích mění, zpravidla však nebývá vyšší než 450.
Počet performerů se podle představení pohybuje mezi 5 a 13, technicko - produkčního štábu mezi 4 - 6.
Minimální počet představení uváděných na jednom místě je 2. Soubor může odehrát i 2 představení v 1 den, nejzazší čas začátku představení je 21.00 lokálního času.

Délka přípravy a adaptace záleží na jednotlivém představení a místních podmínkách, minimálně 1 - 2 dny před dnem produkce.

Finanční požadavky jsou k dispozici na vyžádání: info@farminthecave.com.

Organizátor hradí honorář, náklady na dopravu scény, osobní dopravu, dopravu v místě konání, ubytování, diety, náklady spojené s přípravnou technickou návštěvou. Organizátor hradí náklady na pronájem techniky v případě nedostatečného vybavení v daném prostoru.